Çavuşoğlu Azerbaycan'da Sergi Açılışında

Azerbaycan'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, başkent Bakü'de karikatür sergisinin açılışına katıldı.

Türkiye-Azerbaycan-İran Dışişleri Bakanları Üçlü Toplantısı kapsamında Azerbaycan'da temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sergi açılışına katıldı.

Çavuşoğlu, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de, Türk kökenli Alman vatandaşı karikatür sanatçısı Alp Gürhan Yalçıner'in "Bir Millet, İki Devlet" isimli karikatür sergisinin açılışına katıldı. 

"Bir Millet İki Devlet" sergisi açıldı

"Bir Millet İki Devlet" sergisi açıldı

Türk Kültür ve Miras Vakfı ile Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği serginin açılışına  Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov, Azerbaycan Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Komitesi Başkanı Hicran Hüseynova, Türk Kültür ve Miras Vakfı Başkanı Günay Efendiyeva, milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Mevkidaşı Memmedyarov ve diğer yetkililerle karikatür sergisinin açılışını gerçekleştiren Çavuşoğlu, Yalçıner'i tebrik ederek onun sadece yetenekli değil, aynı zamanda kültürel değerlere duyarlı bir sanatçı olduğunu söyledi.

"Gerçekten bir millet iki devletiz"

Yalçıner'in Almanya'da büyümesine rağmen Azerbaycan ve Türkiye'nin ortak değerlerine ilgi duyduğunu ifade eden Çavuşoğlu, "Kültürümüz ve değerlerimiz ortak. Gerçekten bir millet iki devletiz. Dilde bazı farklılıklar var. Bu da bizim zenginliğimiz. Önemli olan tüm bu zenginliklerimizi ortaya çıkarmak ve yaşatabilmektir." dedi.

BENZER İÇERİKLER