Galatasaray'ın Toplam Borcu 2 Milyar 551 Milyon !

Mustafa Cengiz, Galatasaray ve bağlı ortaklıklarının borcunun 2 milyar 551 milyon lira, alacaklarının ise 1 milyar 442 milyon lira olduğu söyledi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz19 Mayıs Cumartesi, çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise 26 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek ve yeniden aday olduğu olağan genel kurul öncesi üyelere hem 3 aylık dönemdeki çalışmaları hem de gelecek dönemdeki projelerini anlattı.

"TOPLAM 4 ADAYIZ BU DA BENİ MUTLU EDİYOR"

Gayrettepe Dedeman Otel'de yapılan mayıs ayı divan kurulu toplantısında üyelere hitap eden Mustafa Cengiz, "Galatasaray ne zaman birlik ve beraberlik içindeyse, ne zaman liseli veya lisesiz, yahut alaylı veya alaysız çatışması içinde değilse, başarı elde etmişti. Hem sportif hem de mali anlamda başarılı olmuştur. Ben bu birlik ve beraberlik ruhunun devam etmesini dilerim. Bana teveccüh ettiğiniz başkanlık görevim süresinde, oy verenlerin olduğu gibi vermeyenlerin de sesinin yansıması olduğuma inanıyorum." dedi.

Yönetim olarak 3 aylık bir geçiş döneminde çalıştıklarını aktaran Cengiz, "Göreve zor şartlarda başladık. Geçmiş yönetim devam etseydi de sorunlar sürecekti. Ama ben şundan çok mutlu oluyorum ki aday sayısı arttı. Demek biz bir takım şeyleri iyi yaptığımızın, olumlu noktalara getirdiğimizin işaretlerini verdik. Toplam 4 adayız ve bu beni mutlu ediyor." diye konuştu.

BORÇ 2 MİLYAR 551 MİLYON LİRA

Galatasaray Kulübü ve bağlı ortaklıklarının 31 Mart 2018 tarihi itibarıyla mali durumu üyelerle paylaşıldı.

Yönetim kurulu üyesi Emre Erdoğan tarafından okunan mali raporda, kulüp ve bağlı ortaklıklarının borcunun 2 milyar 551 milyon lira, alacaklarının ise 1 milyar 442 milyon lira olduğu belirtildi.

Kulübün borç alacak farkının ise 1 milyar 109 milyon olarak gerçekleştiği ifade edildi.

Divan kurulu toplantısı, güncel konularda görüşlerin paylaşıldığı konuşmaların ardından sona erdi.

BENZER İÇERİKLER