Eski Sevgiliden Kalanların Satışa Çıkarıldığı Pazar Büyük İlgi Görüyor

Vietnam'da kurulan Eski Göz Ağrısı Pazarında gençler, eski sevgililerinden kalan eşyaları satıyor

Vietnam'da kurulan Eski Göz Ağrısı Pazarında gençler, eski sevgililerinden kalan eşyaları satıyor. Meraklı müşteriler tegahlara yığılmış aşk mektupları, eski kıyafetler, mumlar ve daha pek çok eşyayı inceliyor ve satın alıyor.

HEM PARA KAZANIYOR HEM DE RAHATLIYORLAR

Pazarın satıcıları ayda bir kez buluşuyor ve duygusal izler taşıyan ürünlerini Hanoi Caddesi üzerindeki, bir kulübeden dönüştürülmüş dükkana getiriyorlar. Satıcılar artık kendilerine bulunmasının anlamı olmayan ya da görmeye dayanamadıkları bu eşyaları satarak hem para kazanıyor hem de duygusal bir yükten kurtuluyorlar.

DİŞ MACUNU TÜPÜNÜ SAKLAYAN BİLE VAR

Ayrıldığı sevgilisinin giyisilerinden tut çantalarına, hatta diş macunu tüpüne kadar saklayanlar var. Pazarda satış yapanlar, bunun aynı zamanda ayrılık sonrasında ilerleyebilmenin bir aracı olduğunu söylüyorlar.

Şubat ayında açılan pazar, günden güne büyüyor. En az satıcılar kadar, bu eski aşklardan kalan hatıralara olan talep de ilgi çekici bulunuyor. İnsanlar başkalarının aşklarından geriye kalan, başka insanlara ait kişisel eşyaları almak için oldukça hevesli görünüyor.

AŞK ACISINI YENMEK İÇİN

Pazarın kurucusu Dinh Thang, "Gençler bu konuda daha açık fikirli ve aşk acısının üstesinden gelmek ve bunu yalnız başlarına yapmamak için bu yolu seçiyorlar." diyor. Thang, muhafazakar bir ülke olan Vietnam'da bu ve benzeri girişimlerin, ayrılığın bir tabu olmasını önlemeye yardımcı olacağını söylüyor.

Önümüzdeki sene Vietnam'ın ticaret başkenti Ho Chi Minh City'de de aynı konseptle bir pazar açılacağı söyleniyor.

Haberler.Com 

BENZER İÇERİKLER