Küçük Elif'in Yaşından Büyük Dramı Yürek Yakıyor !

Antalya'da yaşayan 4,5 yaşındaki Elif'in yürek burkan hikayesi... Minik Elif ne yazık ki yüzde 93 ağır engelli. Nedeni ise erken doğan Elif'e, küvezde yapılan uygulama... Nergiz ailesi küçük kızları için adalet istiyor.

Yaklaşık 5 yıl önce Antalya’da Özel bir hastanede 33 haftalıkken erken doğum yapan Semra Negiz ,Elif Toprak isminde bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Solunum sıkıntısından kaynaklı 33 gün küvezde kalan Elif bebek ‘UMBİKAL VEN KATATERİ ‘ Göbek damar yolu açıldı. Bu işlemin yanlış yada eksik yapılmasından ötürü Elif bebek şuanda Portal Hiber Tansiyon ve Özefagun Mide Varis hastası olarak hayatına devam etmeye çalışıyor.

Küçücük bedeninde iç organları Karaciğer , Dalak Ve Mide Ağır Engelli ( %93 ) Hastalık sebebi ile sayısız işlemler geçiren küçük Elif , 9 Endoskopi ve 5 kez de mide kanaması geçirdi. Küçük Elif Türk halkından hem maddi hem de manevi destek destek beklemekte. 

SOSYAL MEDYADA İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Sosyal medyada başlatılan imza kampanyasına katılarak kızımıza ayrıca destekte olabiirsiniz. Şuanda İzmir Ege Üniversitesinde tedavi altında olan Elif 3 yıl önce yani 1.5 yaşında bir bebekken Splenorenel Shunt Ameliyatı oldu.fakat tedavisi zorlu uzun ve maddi yönden yıpratıcı.4,5 yaşındaki kızları için Hukuk savaşı başlatan aile bu işten sorumlu olan herkesin adalet önünde hesap vermesini ve cezasını çekmesini istiyor.

ANNENİN ACI FERYADI YÜREK YAKIYOR

Anne Semra Nergiz ‘Kızım için elimden geleni yapmaya çalışıyorum , acılarını dindiremiyorum bu bana çok büyük üzüntü ve ızdırap veriyor, bende sağlık görevlisiyim ve kızıma bu eziyeti çektiren kişinin nasıl bir hata yaptığını çok iyi biliyorum ve görebiliyorum. Allahtan kızım için acil şifa , Türk hakim ve savcılarından da adalet istiyorum.’ Dedi.

 

BENZER İÇERİKLER