Bir Annenin Feryadı Karşılık Bulmuyor ! Sadece 90 Bin Lira Lazım

Konya'da havale geçirdikten sonra solunum cihazıyla yaşayan ve fiziksel aktivitelerini yerine getiremeyen 7 yaşındaki Nuran'a, robotik yürütme cihazı alınabilmesi için sosyal medya üzerinde kampanya başlatıldı. Fakat henüz yeteri kadar para toplanamadı.

Konya'da  geçirdiği havale nedeni ile solunum cihazıyla yaşamaya başlayan ve fiziksel aktivitelerini yerine getiremeyen 7 yaşındaki Nuran'a, robotik yürütme cihazı alınabilmesi için sosyal medyada  kampanya başlatıldı. Anne Mehtap Alkan (29) tarafından yaklaşık bir ay önce başlatılan kampanyada, fiziksel hareketleri yapmasına ve zihinsel gelişime katkı sağlayacak cihazın alınmasıyla, küçük Nuran'ın ayağa kalkması hedefleniyor. Anne sağlıklı dünyaya gelen kızının 5 aylıkken geçirdiği soğuk havale sonrası epilepsi hastası olduğunu, daha sonra yatağa bağlı yaşadığı için kalça ameliyatı geçirdiğini söyledi. Hastalıktan sonra kızının fiziksel ve zihinsel olarak gerilemeye başladığını belirten Alkan, "Kızım günden güne erimeye başladı. Hastaneye de gittik fakat tedavilerden bir sonuç alınamadı, sağlığının gerilemesi devam etti." dedi.

Mehtap Alkan Konya Kampanya ile ilgili görsel sonucu

Mehtap Alkan Konya Kampanya ile ilgili görsel sonucu

KATILIMIN AZLIĞI NEDENİYLE ANNE ENDİŞELİ

Katılımın azlığı  , valiliğin verdiği 6 aylık iznin dolmasına az kalması  ve yeteri kadar paranın toplanamaması nedeni ile aile zor ve endişeli güler geçiriyor. Anne Alkan: "Çocuğumu elinden tutup okula götürebilmek, bayramda büyüklerinin elini öpmesi hayat ediyorum bir anlık umut doğuyor içime . Sonrasında ihtiyacımız olan paranın toplanamadığını görünce üzüntüye boğuluyorum. Çocuğumun normla hayata dönme olasılığı varken neden yatağa bağlı kalsın. En azından hastayken anne şuram ağrıyor diyebilsin. Robotik yürütme cihazının fiyatı 90 bin lira, biz bunu alamıyoruz. Devlet büyüklerimiz veya sesimizi duyan kim varsa bize yardım etsin. Benim güzel kızıma insanlar bir umut olsun istiyorum" diyor.

Kızının vücudunu hareket ettirebilmesi ve zihinsel gelişim sürecine katkıda bulunması için cihazın hayati öneme sahip olduğunu vurgulayan Alkan, "Robotik yürütme cihazının fiyatı 90 bin lira, biz bunu alamıyoruz. Devlet büyüklerimiz veya sesimizi duyan kim varsa bize yardım etsin. Benim güzel kızıma insanlar bir umut olsun istiyorum." diye konuştu.

SADECE 90 BİN LİRA LAZIM

Anne Alkan, gerekli izinleri alarak bir ay önce ise sosyal medya üzerinden cihazın alınabilmesi için kampanya başlattıklarını ifade ederek, şunları kaydetti: "Cihaz alınabilirse kızımın iyileşme sürecine katkıda bulunacak. Belki yüzde yüz tedavi sağlanamayacak ama bu cihazın çok faydası olacak. Şu ana kadar 4 bin 600 lira toplayabildik.

Robotik yürütme cihazının fiyatı 90 bin lira, biz bunu alamıyoruz. Devlet büyüklerimiz veya sesimizi duyan kim varsa bize yardım etsin. Benim güzel kızıma insanlar bir umut olsun istiyorum. Bizim bu parayı 6 aya kadar toplamamız lazım. Yoksa kızımın durumu daha da kötüye gidecek. Bir anne olarak sesleniyorum. Bu cihaz alınınca kızım belki koşup oynayamayacak ama cihaz sayesinde yürüdüğünü göreceğim. Bunun hayali bile çok güzel. Çocuğumu elinden tutup okula götürebilmek, bayramda büyüklerinin elini öpmesi varken neden yatağa bağlı kalsın. En azından hastayken anne şuram ağrıyor diyebilsin."

 

BENZER İÇERİKLER