Yılmaz Özdil, CHP Yönetimine Çok Ağır Sözlerle Yüklendi!

Bugünkü köşe yazısını CHP yönetimine ayıran Özdil, çok sert ifadeler kullanarak ''Tıpış tıpış değil... Defolup gideceksiniz kardeşim!''dedi. Eski milletvekili Eren Erdem de, dün sosyal medyadan yaptığı açıklamayla ''istifa'' çağrısında bulunmuştu.

24 Haziran seçimleri sonrası CHP odağındaki tartışmalara hergün bir yenisi ekleniyor. Dün, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla parti yönetimini istifaya davet eden eski milletvekili Eren Erdem, 9 seçim kaybeden yönetimin yapacağı en erdemli davranışın "istifa" olduğunu söylemişti. Yılmaz Özdilise bugünkü yazısıyla, mevcut yönetime çok ağır sözlerle yüklendi ve "defolup gideceksiniz!" diyerek tartışmaya yeni bir boyut getirdi.

"TEHLİKELİ... SİNSİ..."

CHP yönetimine "guguk kuşu" benzetmesinde bulunan Yılmaz Özdil: "Guguk kuşu. En tehlikeli… En sinsi kuş türüdür. Gözüne kestirdiği yuvanın etrafında dolanır, kendi yumurtasını onun yerine yerleştirir, pırrr, gider. Yuvanın sahibi geri döner, kuluçkaya yatmaya devam eder. Guguk yavrusu, kendisini oraya monte eden annesi kadar tehlikeli, annesi kadar sinsidir. Hangi yuvaya bırakılırsa bırakılsın, kabuğunu öbür yumurtalardan en az bir gün önce kırar, bir gün önce doğar. Ve, doğar doğmaz… Uygun zamanı kollar, yuva boş bırakıldığında, ittirir kaktırır, öbür yumurtaları yuvadan dışarı atar. Böylece… Yuvanın gerçek evlatları imha edilir, guguk yavrusu kendisine ait olmayan yuvanın tek mirasçısı olur" dedi.

"YURTSEVERLERİ KOVUYORLAR"

CHP'nin misyonunun, AKP'yi iktidarda tutmak olarak niteleyen Özdil: "Atatürkçüleri, yurtseverleri, ulusalcıları yuvadan dışarı atıp, ikinci cumhuriyetçileri, siyasal İslamcıları, Kürt milliyetçilerini, liboşları, cemaatçileri, soykırımcıları, tescilli ajanları, sorosçuları monte etmek… Gözümüzün içine baka baka "guguk kuşu operasyonu"dur" diyerek partinin "kimliksizleştirildiğini" dile getirdi.

"DEFOLUP GİDECEKSİNİZ!"

Yazısının sonunda oldukça sert ifadelere yer veren Özdil: "CHP'yi geri almadan, Türkiye'yi geri alabilmek mümkün değildir. "Sen kim oluyorsun da, bize bunları söylüyorsun" diyenler olabilir… İzah edeyim. Gençliğe Hitabe'den aldığım yetkiyle söylüyorum. Tıpış tıpış değil… Defolup gideceksiniz kardeşim!", diyerek mevcut yönetime de açıktan cephe aldı.

BENZER İÇERİKLER